Haber

Fatih Altaylı: Eski CHP Milletvekili Barış Yarkadaş, İmamoğlu’na yine saldırdı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na verilen 2 yıl 7 ay hapis cezası gündemde kaldı.

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, bugün yazdığı yazıda eski CHP Milletvekili Barış Yarkadaş’ı eleştirdi. Fatih Altaylı, “CHP içinde ne zaman İmamoğlu ya da Yavaş isimlerini gündeme getirecek bir gelişme olsa, CHP’de bazı hücreler bozulmuş bir bağışıklık sistemi gibi kendi organlarına saldırmaya başlıyor” dedi. AK Partililerden daha büyük bir iştahla ve şiddetle İmamoğlu’na saldırdı. “İmamoğlu, Aralık başında adaylık ihtimalinin güçleneceğini söyledi. Demek bildiği buydu” diyerek AK Partililerin bile söyleyemediği bir şey söyledi…

Altaylı, “İmamoğlu son anda davanın hakimini değiştirseydi, Adalet Bakanlığı İBB’nin kontrolünde olsaydı Yarkadaş haklı görünürdü ama durum böyle değil. Aynı Yarkadaş daha önce de saldırmıştı. İmamoğlu da Yavaş da benzer şekilde.”

ARKADAŞ NE DEDİ?

Barış Yarkadaş bugün “İmamoğlu 15 gün önce yakın çevresine ne dedi?” başlıklı yazısında:

“Karar günü CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Almanya’da olması büyük bir siyasi iletişim faciasıdır. Kılıçdaroğlu’nun siyasi bağlantı kazası da İmamoğlu’nu cumhurbaşkanı adaylığında yeniden potaya soktu.

İmamoğlu ise Kılıçdaroğlu’nun aksi yönde hareket ederek bu süreçte stratejik davranarak durumu kendi lehine çevirmeyi başardı. Davadaki hukuksuzluğu kendi lehine propaganda aracına dönüştürürken, süreci de bizzat yönetti.

Bu akıl dışı davanın adaylığı için değerli bir “basamağı” olacağını gören İmamoğlu, “Merak etmeyin Aralık ayında cumhurbaşkanı adaylığının noktası tamamen bana dönecek” diyerek süreci gerçek olarak okuduğunu gösterdi. .

‘SÖZ 15 GÜN ÖNCE’

Yaklaşık 15 gün önce söylenen bu söz mahkeme kararıyla ete kemiğe büründü. İmamoğlu’nun ceza aldığını duyunca, dönemin İBB Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ceza aldığı gün geldi aklıma. Topkapı’daki bir açılışta Erdoğan’a hapse gireceğini söyledim. Erdoğan hapse gireceğini benden öğrenmişti.

Ben de Kent TV adıyla Saraçhane’deydim Erdoğan’ın yeniden tutuklanacağı gün.

Gülünç bir cezayla cezaevine girecek olan Erdoğan’ı on binlerce kişi uğurluyordu.

Emine Erdoğan o gün otobüste ağlıyordu; Dilek İmamoğlu bugün otobüste ağladı.

Her durumda, tipik bir “deja vu” durumu…

O gün Erdoğan’ı bitirdiğini sananların yanıldığı gibi bugün de İmamoğlu’nu bitirdiğini sananların yanıldığına hep birlikte şahit olacağız.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu