Teknoloji

1.300 çalışanı işten çıkarmak için yakınlaştırın

Online video konferans uygulaması Zoom, çalışanlarının yüzde 15’inin işten çıkarılacağını duyurdu.

Zoom CEO’su Eric Yuan, çalışanlara yaptığı açıklamada, şirketin küresel ekonominin belirsizliği ve bunun müşteriler üzerindeki etkisi ile uyum sağlaması gerektiğini belirtti.

Yuan, “Ekibimizi yaklaşık yüzde 15 oranında küçültmek ve yaklaşık 1.300 çalışkan, yetenekli meslektaşımıza veda etmek için zor ama gerekli bir karar aldık” dedi.

Zoom’un son birkaç yıldır dünya çapında tanınan bir marka olmasının yanı sıra işletmeler ve bireyler için vazgeçilmez bir bağlantı kaynağı haline geldiğine işaret eden Yuan, Kovid-19 salgınının etkili olduğu 24 ayda Zoom’un 3 kat büyüdüğünü kaydetti. talebi yönetmek için.

Yuan, gruplarını kapsamlı bir şekilde analiz etmek veya sürdürülebilir bir şekilde büyüyüp büyümediğini değerlendirmek için zaman ayırmadıklarını özeleştirdi.

Yapılan hatalardan kendisinin sorumlu olduğunu belirten Yuan, önümüzdeki mali yıl için kendi maaşında yüzde 98 oranında indirim yapmayı planladığını belirterek, 2023 yılı için şirket ikramiyesinden vazgeçti.

Teknoloji sektöründe işten çıkarma haberleri peş peşe geliyor

ABD teknoloji şirketleri, son aylarda salgın sırasında personel sayılarını önemli ölçüde artırdıktan sonra bir işten çıkarma dalgası yaşıyor.

Yükselen enflasyon ve olası bir durgunluk teknoloji sektöründe endişe yaratırken, başta ABD olmak üzere birçok teknoloji şirketi geçtiğimiz yıl binlerce kişiyi işten çıkarma veya yeni işe alımları azaltma kararları almaya başladı. Bu firmalar arasında Meta ve Amazon gibi teknoloji branşında lider firmaların yer alması dikkat çekti.

Son olarak ABD’li teknoloji devlerinden Microsoft 10 bin, Google’ın ana şirketi Alphabet 12 bin, HP 6 bin, IBM yaklaşık 3 bin 900 ve Dell 6 bin 650 çalışanını işten çıkaracağını duyurdu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu