Haber

Meteoroloji’den şiddetli yağmur uyarısı

Parçalı ve çok bulutlu, yurt genelinde Marmara, Ege, Batı Akdeniz, Batı Karadeniz’in iç kesimleri, Kahramanmaraş, Osmaniye, Hatay, Eskişehir, Çankırı, Zonguldak, Bartın, Malatya, Hakkari, Şırnak, Gaziantep, Kilis ve Adıyaman ve çevreleri Ankara. Kentin kuzey ve batı kesimlerinin sağanak ve yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların İzmir ve Aydın’ın kıyı kesimlerinde kuvvetli, Edremit Körfezi çevrelerinde yer yer çok kuvvetli olması beklendiğinden bu sabah yağışın yer yer kuvvetli olması bekleniyor, bu nedenle gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olunması gerekiyor. sel, yıldırım, dolu, yağış anında kuvvetli rüzgar ve ulaşımda aksamalar.

sabah ve akşam saatlerinde iç ve doğu kesimlerinde sis ve puslu geçeceği tahmin ediliyor. Doğu Anadolu’nun kuzeydoğu kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Doğu Karadeniz Bölgesi’nin iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun eğimli ve yüksek kesimlerinde çığ tehlikesi bulunmaktadır.

Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacak, Marmara ve güneydoğu kesimlerde mevsim normallerinin 3 ila 5 derece üzerinde, diğer yerlerde ise mevsim normalleri civarında olması bekleniyor.

Rüzgarın çoğunlukla güney ve güneybatı yönlerden hafif ve orta kuvvette esmesi tahmin ediliyor. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu