Haber

‘100. ODTÜ’de mezuniyet pankartlarında ‘Yıldönümü’. yıl şartı, ‘bayrak’ yasağı

Uşak Üniversitesi mezuniyetinde gökkuşağı bayrağını dalgalandıran öğrencinin nefret söyleminin nesnesi haline gelmesinin ardından her mezuniyetinde ‘muhalefet’ pankartları taşıyan ODTÜ rektörlüğü öğrencilere yeni yasaklar getirdi.

Evrensel’in haberine göre ODTÜ Rektörlüğü mezuniyetin 26 Temmuz’da Devrim Stadı’nda yapılacağını açıklamasının ardından şimdi de kısıtlamalara başvurdu. Rektörlük tarafından yapılan duyuruda mezuniyetin 26 Temmuz Çarşamba günü saat 18:30’da “100. Yıl Cumhuriyet Yürüyüşü” temasıyla gerçekleştirileceği belirtildi. Taşınacak pankartların da bu temaya uygun olması gerektiği uyarısında bulunularak, “suç, tehdit, hakaret ve aşağılama unsuru içeren” pankartların taşınmasının mümkün olmayacağı belirtildi.

‘BAYRAK’ VE BAYRAK YASAĞI

Pankartların belirtilen özelliklere uygun olup olmadığı ilgili daire başkanlığı tarafından incelenecek olup, tören alanına girmeden önce son kontrollerin yapılacağı belirtildi. Belirtilen kurallara ve çerçeveye uyulmaması durumunda isim ve idari süreçlerin devreye girebileceği belirtildi.

Törende, Devrim stadyumuna ODTÜ flaması, Türk bayrağı veya yabancı öğrencilerin ülkelerinin bayraklarından başka bayrak sokulmayacağının altı çizildi.

Mezuniyet törenine katılımın 20 Temmuz’dan itibaren bölüm veya bölüm başkanlarından mezunlara verilecek davetiyeler ile olacağı, törenden önce mezun olan öğrenciler dışında kimsenin stadyuma alınmayacağı belirtildi. . (HABER MERKEZİ)

senkaya-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu